ortam dinleme Üniversitede Dedektiflik Kursu | Özel Dedektiflik

Üniversitede Dedektiflik Kursu

Kocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu, Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü öğrencileri için “Araştırma, takip uzmanlığı ve özel detektiflik” sertifika programı düzenliyor.

İlki geçen eğitim öğretim yılında yapılan sertifika programının ikincisi için çalışmalara eylülde başlanacak. Eğitimlere 90 öğrencinin katıldığını belirten Yar. Doç. Dr. Gazi Uçkun, özel detektiflik yasası olmaması nedeniyle isteyen herkesin firma kurarak bu işi yapabildiğini belirterek bu durumun suiistimallere neden olduğunu söyledi. Öğrencilere, özel detektiflik mesleğinin nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştıklarını kaydeden Uçkun, “Program dahilinde kriminoloji ve hukuk eğitimleri veriliyor. Bu sayede bu mesleği yapmak isteyenlere, insanların özel hayatlarına saygılı olarak, mevcut yasaların çerçevesinde hareket etmenin inceliklerini öğretiyoruz. Eğitim, uzmanlar tarafından veriliyor” dedi. Kocaeli Üniversitesi´ne bu program dahilindeki uygulama derslerinde MB Özel Detektiflik´in sahibi Mehmet Uzuner de destek oluyor. Sertifika programına dışarıdan da yoğun ilgi olduğu belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Dedektif bey eşim beni aldatıyor mu? başlıklı makalemizde dedektif, dedektifler derneği ve dedektiflik hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.