ortam dinleme Türkiye'de Özel Dedektiflik | Özel Dedektiflik

Ülkemizde 1995 yılında aktif olarak hizmet veren Dedektiflik sektörü her geçen yıl insanlarımızın az bilmesi ve sadece filmlerde duymasına karşı özel sektörde çözülmeyen olayları çözmeleriyle daha fazla talep görmüşlerdir.Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde Eğitimli,tecrübeli ve Profesyonel dedektifin çok az sayıda olduğundan dedektiflere olan ihtiyaç oldukça fazladır.Ülkemizde dedektifler aldatılan eşlerin bulunması,borçlu takibi,borçlu bulunması,çalınan arabalar gibi hemen hemen her şirketin başına gelip çözemediği olaylarda görev almaktadılar.

Aslında Türkiye için ve Özel Dedektifliğin yaygınlaşması adına firmaların çoğalması oldukça güzel gelişmeler.Fakat Özel Dedektiflik yasasının olmaması da bu hızlı gelişen süreçte negatif etki olarak görünmektedir.

Firmaların biraraya gelerek kurdukları  Özel Dedektifler Derneklerinin sayısı şimdiden 3 ü buldu.Ama  herkes kendini bu işte birinci ilan ederek birbiriyle rekabet halinde. Halbuki yasanın olmayışının verdiği güçlükler de başta olmak üzere Özel Dedektifliği geliştirmek , eksikliklerini gidermeye çalışmak, eğitim ve yasa konuları başta olmak üzere BERABER ve BİRLİK olarak çalışmaları gereken ortamda bir PADİŞAH edasıyla hareket eden ve hep ben, yanlız ben zihniyetli insanlar ne kadar faydalı olabilir tabi bunu zaman gösterecektir. Faydayı zaman gösterecektir ama zararları artık görünmeye başlamıştır.

Bir önceki yazımız olan BAŞSAĞLIĞI başlıklı makalemizde avukat, başsağlığı ve istanbul barosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.