ortam dinleme ÖZEL DEDEKTİFLER DERNEĞİ KURULDU… | Özel Dedektiflik
ÖzelDedektifDer

Özel Dedektifler Derneği

Türkiye nin  ilk kurulan Özel Dedektiflik şirketlerinin  bir araya geldiği Özel Dedektifler Derneği Ankara da kuruldu. Üyelerinin çoğunluğu 10 yıldan fazla bir zamandır sektöre hizmet veren şirketlerden oluşuyor.
Uluslararası kuruluşlarda yıllardır Türkiye yi Özel Dedektif olarak temsil eden şirketler ve Özel Dedektifler artık bu deneyimlerini dernek çatısı altında tüm Özel dedektiflerle paylaşıyor. Özel Dedektiflik mesleğinin geliştirilmesi, kurallarının oluşturulması, Özel dedektiflik yasası ve eğitim konuları başta olmak üzere mesleğin uzmanlarının bir araya geldiği bu oluşum Türkiye de Özel dedektifilik mesleğini ve çalışanlarını hak ettiği konuma getirecektir.

Derneğin İstanbul temsilcisi olarak bana verilen görevi kabul ederek, İstanbul da başta Özel dedektiflik hizmeti almak isteyen kişi ve kuruluşları bilgilendirmek için yılardır yaptığım çalışmaları artık dernek çatısı altında yapacağım.

Özellikle Özel Dedektifler derneklerinin ve Özel dedektiflik şirketlerinin artık çoğaldığı ülkemizde bu hizmeti mesleğe ilk giren en az 10 yıllık tecrübeleri olan, Özel Dedektiflik mesleki eğitimi ile Üniversitelerle çeşitli çalışmalar yapmış olan kişilerden oluşması derneğin çalışmalarına büyük katkı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Üniversitede Dedektiflik Kursu başlıklı makalemizde dedektif, dedektifler derneği ve dedektiflik hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.