ortam dinleme Türk Dedektif Mehmet UZUNER buldu Yaz Aşkları Kavuştu | Özel Dedektiflik

İngiliz milyarder Kevin Riley, Bodrum’da tanıştığı ve daha sonra izini kaybettiği yaz aşkı İrina’ya  sonunda kavuştu. Türk dedektif Mehmet Uzuner’in bir araya getirdiği aşıkların mutluluklarını Günaydın görüntüledi.
Sabah – Günaydın / 02.Ocak.2004

Geçtiğimiz yaz Bodrum’da tanışan ve birbirlerine aşık olan İngiliz Kevin Riley ve Türk vatandaşı Rus İlina Yıldız’ın ayrılığı sona erdi. İki sevgilinin mutluluklarını da Günaydın görüntüledi. Birleşik Arap Emirlikleri Uluslararası Havayolları Şirketi’nin Ortadoğu Bölge Müdürü Kevin ile İlina birbirlerine söz vererek kısa süreliğine birbirlerinden ayrılmışlardı. Büyük bir talihsizlik sonucu, İlina çantasını çaldırmış ve hayatının aşkı Kevin’ın numaralarını da bu nedenle yitirmişti. Sevgilisinden haber alamayan Kevin, ne olursa olsun onu bulmaya yemin etti ve bunun için Türkiye’ye geri gelerek İlina’nın izini sürdü. Tam ümitsizliğe kapılmıştı ki, Türk dedektif Mehmet Uzuner ile tanıştı. Kevin, “Ne pahasına olursa olsun İlina’yı bana getir” diye Uzuner’den yardım istedi.

EMEKLİ KGB AJANI YARDIM ETTİ 
Dedektif Uzuner, İlina’yı önce sık sık Bodrum’da yaşayan ablasının yanında aradı. Bir Türk ile evli olan ve 10 yıldır Bodrum’da yaşayan ablasının da İlina’dan uzun süre haber alamadığını öğrenen detektif, aramalarını İlina’nın geldiği Rusya’da sürdürdü. KGB’den emekli bir ajan ile irtibata geçen Uzuner, İlina’nın kısa bir süre önce Rusya’nın Suchi şehrinde yaşayan ailesinin yanında olduğunu ve burada vefat eden babasının cenazesine katıldıktan sonra tekrar Türkiye’ye döndüğünü öğrendi.

ÇOK MUTLU OLDUM 
İlina’nın izini sürebilmek için Bodrum’a karargah kuran Uzuner, genç kadının gidebileceği tüm adresleri tek tek araştırdı ve üç ay süren arama sonucunda İlina’yı ablasının yanında buldu. Dedektiften, Kevin’ın kendine deli gibi aşık olduğunu ve bir an önce bir araya gelmek istediğini öğrenen İlina,”Kevin’in bana bu kadar aşık olduğunu bilmiyordum. Çok mutluyum” sözleriyle şaşkınlığını dile getirdi.

ARADAĞIMI BULDUM 
İlina’nın bulunduğu müjdesini Bahreyn’de alan Kevin Riley de sevgilisine bir an önce kavuşabilmek için ilk uçakla İstanbul’a geldi ve büyük buluşma önceki gün Atatürk Havaalanı’nda gerçekleşti. 6 aydır aradığı yaz aşkına bir Türk dedektif Mehmet Uzunersayesinde kavuşan Kevin, “Yıllardır aradığım mutluluğu İlina’da buldum. Onunla geçirdiğim günleri hiç unutamadım. Bir ömür boyu İlina ile birlikte olmak istiyorum. Onu bana getiren dedektife çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Dedektifliğin yasası yok ama sahtesi çok başlıklı makalemizde dedektif, dedektifler derneği ve dedektiflik hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.